YARDIM - SIK SORULAN SORULAR

- Neden Üye Olmalıyım ?

Sitemize üye olduğunuzda internet üzerinden %100 güvenli alışveriş yapabilirsiniz, kampanya ve yeniliklerden herkesten önce haberdar olursunuz, zaman zaman yapılan size özel sürprizlerimizden faydalanabilirsiniz.


- Üyelik bilgilerimi nasıl güncelleyebilirim?

"Hesabım" sayfasındaki "Kişisel bilgilerim" bölümünden üyelik bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.


- Şifremi unuttum, şifremi değiştirmek istiyorum, ne yapmam gerekiyor?

Daha önce sitemize üye olmuş ve şifrenizi hatırlamıyorsanız, "Şifremi unuttum" sayfasındaki alana üyeliğinizi oluştururken kullandığınız e-posta adresinizi yazarak "Gönder" tuşuna basınız. Yeni şifrenizi oluşturmak için gerekli adımlar e-posta adresinize gönderilecektir.

Şifrenizi istediğiniz zaman "Kişisel bilgilerim" sayfasındaki şifre alanından değiştirebilirsiniz.


- Nasıl sipariş verebilirim?

Sipariş verebilmek için öncelikle üye olmanız gerekiyor.

Üyelik bilgilerinizi siteye girdikten sonra satın almak istediğiniz ürünü sepetinize eklemelisiniz. Sepetinizde teslimat, fatura adresi bilgilerinizi doldurduktan sonra, ödeme adımına gelerek siparişinizi tamamlayabilirsiniz.


- Siparişim elime ne zaman geçer?

Siparişinizdeki ürün(ler), genellikle 1 ile 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilerek ortalama 2 ile 5 iş günü içerisinde adresinize ulaştırılacaktır. Kargodan kaynaklanan gecikmeler kontrolümüz dışındadır. Olası sorunlar halinde tarafınıza bilgilendirme mesajı olarak e-posta gönderilecektir. Siparişinizin takibini istediğiniz zaman "Hesabım" sayfasındaki "Siparişlerim" bölümünden detaylarını görmek istediğiniz siparişi seçerek yapabilirsiniz. Teslimat ile ilgili herhangi bir sorun yada gecikme durumunda "Müşteri hizmetleri" sayfasından bize mesaj gönderebilir, info@tibetoutdoor.com adresine e-posta gönderebilir veya 0242 243 8528 müşteri hizmetleri hattını arayabilirsiniz.


- Ne kadar kargo bedeli ödeyeceğim?

Kargo ücreti, kargo paketinin hacim ve ağırlığına bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte ödeme yapılmadan önce alışveriş sepetinde kesin ve net olarak belirtilmektedir. Siparişinizin tutarı sitede belirtilen ücretsiz kargo hakkı kazanabilmek için gerekli olan alışveriş tutarına ulaştığı zaman ücretsiz kargo hakkı kazanabilirsiniz. İade ve değişim işlemlerinde kargo ücretleri alıcıya aittir. İade işleminde, ilk kargo gönderisi ücretsiz olarak gönderilmiş ise kargo bedeli iade tutarından düşülerek geri ödeme gerçekleştirilmektedir.


- Kargomu teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

Sipariş paketinizi teslim alırken lütfen kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açarak kontrol ediniz. Beklenmedik bir durumla veya sorunla karşılaşmanız durumunda paketi teslim almayınız ve kargo yetkilisinden hasar tespit tutanağı isteyiniz ve paketin tarafımıza iade edilmesini sağlayınız. Konuyla ilgili olarak Müşteri hizmetlerine, info@tibetoutdoor.com e-posta adresine veya 0242 243 8528 müşteri hizmetleri hattına bilgi vermenizi rica ederiz. Özellikle hasar görmüş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketleri teslim almayınız. Sorunlu paketler teslim alındığında kargo şirketine herhangi bir yaptırım uygulanamamaktadır.Bu gibi durumlarda sorumluluk alıcıya ait olacaktır.


- Faturam siparişimle birlikte teslim edilmedi, ne yapmalıyım?

Faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşet içinde size ulaştırılmaktadır. Faturanız kargo şirketi tarafından size teslim edilmediği takdirde "Müşteri hizmetleri" sayfasından bize mesaj gönderebilir, info@tibetoutdoor.com adresine e-posta gönderebilir veya 0242 243 8528 müşteri hizmetleri hattını arayabilirsiniz. Sorun en kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulacaktır.


- Kargo ile gönderilemeyen ürünler nelerdir?

Ocak yakıtları, bütan/propan kartuşu ve benzeri yanıcı, parlayıcı yada patlayıcı ürünler kargo ile gönderilememektedir.


- Yurtdışına teslimat yapılıyor mu?

Hayır. Sadece Türkiye sınırları dahilinde kargo gönderimi yapılmaktadır.


- Ödeme şekilleri nelerdir?

Kredi kartı ile ödeme

Siparişlerinizin ödemesini kredi kartı ile güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Kredi kartı ile tek çekim veya vade farkı olmaksızın 6 aya kadar taksitle ödeme yapılabilmektedir.

Ödeme sırasında, 3D ödeme güvenliği (sms şifre) aktif halde olan bir kredi kartı kullanılmalıdır aksi taktirde kart ödemesi onaylanamayacaktır.

Banka havalesi ile ödeme

Siparişlerinizin ödemesini banka havalesi ile yapabilirsiniz.

Banka havalesi ile ödeme şeklinde, 100 TL ve üzeri siparişlerinize %7 indirim uygulanmaktadır.
Ödeme şekli indirimi, %15 ve üzeri indirime sahip ürünlerde uygulanmaz.

Banka havalenizi gerçekleştirmeniz için gerekli olan hesap bilgileri, siparişiniz onaylandıktan sonra e-posta adresinize gönderilmektedir.

Ödeme, sipariş onayını takiben 3 iş günü içerisinde gerçekleştirilmelidir aksi taktirde sipariş iptal edilecektir.

Teslimatta nakit ödeme

1000 TL' ye kadar olan siparişlerinizin ödemesini teslimat sırasında nakit olarak yapabilirsiniz.

Teslimatta nakit ödeme şeklinde, 100 TL ve üzeri siparişlerinize %5 indirim uygulanmaktadır.
Ödeme şekli indirimi, %15 ve üzeri indirime sahip ürünlerde uygulanmaz.

Teslimat adresi olarak geçerli ve kalıcı bir adres kullanılmalıdır aksi taktirde sipariş onaylanmayacaktır.


- Kredi kartımla internetten yapacağım alışveriş ne kadar güvenlidir?

Kredi kartı güvenliğiniz ilk önceliğimizdir. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır.

Sitemizden yapacağınız alışverişlerde yüksek güvenlik standartları geçerlidir. Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler alışveriş sitelerimizden bağımsız olarak, uluslararası düzeyde kabul görmüş ve standartlaşmış olan PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standards) güvenlik standartları ve protokelleri kullanılarak SSL (Secure Sockets Layer) 256bit şifreli bağlantı üzerinden sorgulanmak üzere bankanıza ulaştırılır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.

Online olarak kredi kartı ile verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin güvenilirliği şirketimiz tarafından kredi kartı sahtekarlığına karşı denetlenmektedir. Bu yüzden, alışveriş sitelerimizden ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal ve adres/telefon bilgilerinin doğruluğunun onaylanması gereklidir. Bu bilgilerin kontrolü için gerekirse kredi kartı sahibi müşteri ile veya ilgili banka ile irtibata geçilebilmektedir.

Bilgi hattı veya müşteri hizmetleri servisi bulunan ve açık adres ve telefon bilgilerinin belirtildiği internet alışveriş siteleri günümüzde daha fazla tercih edilmektedir. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilir, online alışveriş hizmeti sağlayan firmanın güvenirliği konusunda daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz.


- Döviz kurları nasıl hesaplanıyor

Mağazalarımızda ve sitemizde yabancı para birimi ile satılan ürünlerin TL karşılıkları o güne ait TCMB efektif satış kurundan hesaplanmakta ve periyodik olarak her gün güncellenmektedir.


- Siparişimdeki ürün(ler)de renk/beden/numara vb. değişikliği yapabilir miyim?

Siparişiniz kargoya henüz teslim edilmemiş ise siparişinizdeki ürün(ler)de renk/beden/numara vb. değişikliği yapabilirsiniz. Değişiklik talebinizi bildirmek için "Müşteri hizmetleri" sayfasından bize mesaj gönderebilir, info@tibetoutdoor.com adresine e-posta gönderebilir veya 0242 243 8528 müşteri hizmetleri hattını arayabilirsiniz. Talebiniz ve stok durumu doğrultusunda gerekli değişiklik yapılacaktır.


- Siparişimi iptal edebilir miyim?

Siparişiniz kargoya henüz teslim edilmemiş ise siparişinizi iptal edebilirsiniz. Siparişinizi iptal etmek için "Müşteri hizmetleri" sayfasından bize mesaj gönderebilir, info@tibetoutdoor.com adresine e-posta gönderebilir veya 0242 243 8528 müşteri hizmetleri hattını arayabilirsiniz. Kargoya teslim edilmiş olan siparişlerin iptal işlemi gerçekleştirilememektedir. Siparişinizdeki ürünü yada ürünleri iade etmek için iade prosedürünü yerine getirmeniz gerekmektedir.


- Siparişimdeki ürünü yada ürünleri iade etmek istiyorum, ne yapmalıyım?

İade etmek istediğiniz ürünü ya da ürünleri kullanılmamış olması şartı ile 10 iş günü içinde iade edebilirsiniz. İade talebinizi oluşturmak için "Siparişlerim" sayfasından iade etmek istediğiniz ürün yada ürünleri işaretledikten sonra iade talebi oluşturma işlemini tamamlamanız gerekmektedir. İade talebinizi müşteri hizmetleri yardımıyla oluşturmak için "Müşteri hizmetleri" sayfasından bize mesaj gönderebilir, info@tibetoutdoor.com adresine e-posta gönderebilir veya 0242 243 8528 müşteri hizmetleri hattını arayabilirsiniz. İade talebinizi oluşturduktan sonra "İadelerim" sayfasından istediğiniz zaman iade talebiniz ile ilgili değişiklikleri takip edebilirsiniz. İade talebiniz sürecinde ürün yada ürünleri incelenmek üzere geri göndermeniz istendikten sonra ürün yada ürünleri faturası ile birlikte, ürüne ve orjinal kutusuna zarar gelmeyecek şekilde tarafımıza anlaşmalı kargo şirketimiz ile gönderebilirsiniz. İade paketiniz bize ulaştıktan sonra iade işlemleriniz en kısa sürede başlatılacaktır. Ödemenize ait iade, ödeme şekliniz ile aynı şekilde yapılacaktır. Kredi kartı ile yapmış olduğunuz alışverişlerinizde kredi kartına yapılan geri ödemenin kredi kartı hesabınıza yansıması bankanızın süreç ve uygulamalarına bağlı olarak birkaç gün sürebilmektedir. Bu süreç genel bir bankacılık uygulaması olup tamamen bankanın işlemleri gerçekleştirme hızına bağlıdır ve bu süreci hızlandırmak için herhangi bir müdahalede bulunmamız mümkün olamamaktadır. İade işleminizin kredi kartınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde, bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Kapıda ödeme ile yapmış olduğunuz alışverişlerinizde sizinle iletişime geçilerek iadenin yapılaması için Banka hesap bilgileriniz istenecektir.

Eğer iade etmek istediğiniz ürün(ler) ayıplı ise kargo ücreti tarafımızdan karşılanacağından anlaşmalı kargo şirketimizle karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Tarafımıza haber verilmeden ya da farklı bir kargo şirketi ile gönderilen ürünler kesinlikle kabul edilmeyecektir ve kargo masrafları alıcıya ait olacaktır.

Kutusu, ambalajı, etiketleri eksik yada hasarlı olarak veya tekrar satışı mümkün olmayacak halde geri gönderilen ürünler hiç bir şekilde değiştirilememekte ve iadesi kabul edilmemektedir. Bu gibi durumlarda ürün kesinlikle kabul edilmeyecektir ve kargo masrafları alıcıya ait olacaktır.

Önemli uyarı: Teknik Malzemeler güvenlik sebepleri nedeniyle iade ve değişim işlemi kapsamı dışındadır.


- Size nasıl ulaşabilirim?

Bize ulaşmak için "Müşteri hizmetleri" sayfasından bize mesaj gönderebilir, info@tibetoutdoor.com adresine e-posta gönderebilir veya 0242 243 8528 müşteri hizmetleri hattını arayabilirsiniz.


* Tibet Outdoor, sipariş edilen ürünlerin tamamının temininden sorumlu değildir. Tamamı temin edilemeyen siparişlerde durum müşteriye bildirilir ve uygun seçenekler sunulur.
* Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından Tibet Outdoor sorumlu değildir. Bu gibi durumlarda alınan ödemeleri ürünü göndermeden ödeme iadesi yapma hakkını saklı tutar.